Jumta veidi:
Koka pirtis, relaksējošai atpūtai savā dārzā vai pagalmā! Mūsu plašajā klāstā noteikti atradīsiet ko sev piemērotu. Tomēr, ja vēlaties ko savādāku, tad varam realizēt arī individuālu projektu atbilstoši Jūsu vēlmēm.
Jumta veidi:
Mūsu piedāvājumā ir dažādas koka pirtis, kas būs lielisks papildinājums dārzā, pagalmā vai lauku sētā. Pirts ļaus jums izbaudīt relaksējošu atpūtu un atjaunot spēkus. Koka frēzbaļķu vai mucveida pirtis ir kompaktas un viegli uzstādāmas un harmoniski iekļaujas apkārtējā ainavā.
Dažādi pētījumi rāda, ka regulāra pirts apmeklēšana uzlabo veselību. Regulāra karsēšanās pirtī mazina stresu un uzlabo sirds un asinsvadu veselību. Pirts apmeklēšana palīdz vieglāk atslābinaties, nomierināt domas un veicina dziļāku un pilnvērtīgāku miegu. Ja aizraujaties ar sportu, tad pirts apmeklēšana atslābina muskuļus un palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm. Novērtējot veselības ieguvumus un relaksācijas iespējas, pirtis privātmāju pagalmos un teritorijās tiek būvētas arvien biežāk.
Ekonomisks, bet kvalitatīvs risinājums, kā tikt pie savas pirts. Šīm pirtīm ir kompakta mucas veida konstrukcija, kas atvieglo pirts montāžu un transportēšanu. Koka sienu biezums ir 44 mm. Pateicoties optimālajai telpas formai bez stūriem, šāda pirts ātri uzsilst un patērē mazāk enerģijas kurināšanai.
Šādas konstrukcijas būves vairāk atgādina klasiskas guļbaļķu pirtis. Frēzbaļķu konstrukcijām iespējamas daudzveidīgākas variācijas, gan pēc formas, gan telpu platības un plānojuma, salīdzinot ar mucveida pirtīm. Sienas ir masīvākas, ar biezumu līdz 70 mm, un ilgāk saglabā siltumu.
Pirts pamatkomplektā nav iekļauta krāsns, tādēļ tā būs jāizvēlās papildus. Jāpieņem lēmums, vai vēlaties elektrisko vai malkas krāsni. Katram no krāsns veidiem ir savi plusi un savi mīnusi. Lai arī elektriskā krāsns lietošanā ir ērtāka un vienkāršāka, tomēr nekas nevar aizstāt malkas krāsni ar īstu liesmu un malkas aromātu.
Elektriskajai krāsnij būs vajadzīgs atbilstošs elektrības pieslēgums. Vienkāršoti rēķinot, pirts telpas izmērs kubikmetros atbilst krāsns jaudai kilovatos. Piemēram, ja pirts telpas tilpums ir 7 kubikmetri, tad būs vajadzīga 7 kW pirts krāsns. Pirtis ar elektriskajām krāsnīm ir vienkāršākas lietošanā. Nav jāvelta laiks malkas sagādei un kurināšanas procesam. Nav jātīra pelni pēc kurināšanas. Pateicoties krāsns konstrukcijā iebūvētajam termostatam, tiek saglabāta vienmērīga temperatūra pirts telpā.
Malkas krāsns jāizvēlās atbilstoši pirts telpas izmēram. Ar pārāk mazu krāsni pirts telpu nebūs iespējams pietiekami uzkarsēt, savukārt pārāk liela krāsns aizņems vairāk vietas. Ar malku kurināmas pirts krāsnis ir divu veidu, kurināma no pirts telpas un kurināma caur sienu, no ārpuses vai no blakus telpas. Ja krāsns ir kurināma caur sienu, tad ietaupās vieta pirts telpā. Grīdas daļai, kur uzstādīsiet krāsni, jābūt ar atbilstoši sagatvotu pamatu, jo pirts krāsns ir smaga. Dažām krāsnīm ir iespējams pieslēgt ūdens sildītāju un boileri, kas attiecīgi nodrošina silto ūdeni dušas telpā. Gatavojot malku, jāpievērš uzmanība maksimālajam malkas garumam, ko ir iespējams ievietot krāsnī.